Perfumy męskie – jak dobrać zapach idealny dla siebie?

2021-04-15

Perfumy męskie różnią się aromatami od tych dostępnych dla kobiet. Przy ich wyborze należy kierować się przede wszystkim gustem. Kiedy jednak perfumy chcemy wręczyć komuś w prezencie, warto sugerować się kilkoma uniwersalnymi i sprawdzonymi zasadami. W ten sposób z łatwością wybierzemy zapach odpowiedni dla każdego mężczyzny. Jakie cechy powinny zatem posiadać idealne perfumy męskie?

Perfumy męskie – jak je wybierać?

Idealnie dobrany zapach pasuje do charakteru mężczyzny oraz stroju, jaki nosi na co dzień. Wybierając zapachy samodzielnie najlepiej polegać na swoim guście. Niezależnie jednak, czy wybierzemy zapach mocny i intensywny, czy raczej ten subtelny i delikatny, zawsze warto go przetestować na własnej skórze. Okazuje się bowiem, że każda skóra w inny sposób przyjmuje zapachy. Drugą kwestią jest fakt naturalnego zapachu, który posiada każdy z nas. Perfumy powinny z nim idealnie współgrać.

Perfumy testuje się w godzinach popołudniowych na czystym, nie pokrytym kremem ani żadnym innym kosmetykiem nadgarstku. Nie powinno się wąchać więcej niż cztery zapachy, ani podejmować decyzji zbyt szybko. Im trwalsze perfumy męskie, tym nuta bazowa będzie rozwijać się dłużej. Dajmy sobie zatem chwilę czasu, zanim dokonamy zakupu.

Perfumy męskie idealne na prezent będą miały delikatny zapach, najlepiej piżma, cedru, drewna lub skóry. Subtelne wonie pasują do każdej kreacji i okazji. Są mocno uniwersalne, a więc ryzyko dokonania nietrafionego wyboru jest niewielkie.

Perfumy idealne – jakie cechy powinny posiadać?

Zarówno mężczyźni, jak i kobiety są zgodni co do kwestii, że słodkie nuty zapachowe charakterystyczne dla wanilii lub kwiatów nie są odpowiednie dla mężczyzn. Warto je pozostawić paniom. Dla panów natomiast poleca się aromaty: cedru, ziół, drewna, skóry lub piżma. Mają one wyraźny zapach, który kojarzy się z siłą i męskością.

Ponadto każde perfumy powinny być dopasowane do rodzaju skóry. Najłatwiej wybrać zapachy dla skóry normalnej. Tutaj będą pasować niemalże wszystkie ich odmiany. Na skórze tłustej zapachy są mniej wyczuwalne, dlatego należy uważać na ich przedawkowanie. Na tym typie skóry najlepiej pachną nuty cytrusowe. Skóra sucha jest wrażliwa na zawartość alkoholu w perfumach. Z tego względu należy wybierać flakoniki, które posiadają go w składzie jak najmniej. Tutaj baza powinna być mocna i silnie wyczuwalna, ponieważ nie wszystkie zapachy ładnie prezentują się na tej skórze. Na pewno idealne będą ciężkie nuty kwiatowe, szyprowe, korzenne oraz orientalne.

@ Copyright 2018