Farby do włosów - jak wybrać właściwą?

2020-12-10

Chcesz mieć równy i piękny kolor włosów od nasady po końce? W takim przypadku kluczowym aspektem jest właściwy wybór farby do włosów.

Rodzaje farb do włosów i ich cechy

Aby włosy uzyskały pożądany kolor i odcień po zabiegu farbowania włosów, bardzo ważne jest, aby wybrać odpowiednią farbę. Farby do włosów są dwojakiego rodzaju:

•    profesjonalne farby;

•    nie profesjonalne farby.

Profesjonalne farby do włosów stosowane są w salonach fryzjerskich i kosmetycznych, gdzie doświadczeni fryzjerzy stosują specjalną technikę nakładania, utrzymywania i zmywania kompozycji z włosów. Ponadto profesjonalne farby można ze sobą mieszać, tworząc zupełnie nowe kolory i odcienie. Do farbowania włosów w domu stosuje się nieprofesjonalne barwniki, które można kupić w większości sklepów. Paleta farb do włosów tego typu jest mniej jasna i trwała, w przeciwieństwie do farb profesjonalnych. Ponadto obiecana przez producenta jakość i kolor nie zawsze odpowiada informacjom podanym na opakowaniu. Główną cechą wszystkich farb do włosów jest możliwość zmiany koloru włosów. Wiele profesjonalnych barwników jest również w stanie zmienić strukturę włosów, dzięki specjalnej kompozycji. Na przykład tymczasowa farba do włosów będzie idealnym rozwiązaniem do stworzenia innego wyglądu na imprezę.

Profesjonalna koloryzacja - jak wybrać farby do włosów?

To pytanie pojawia się dość naturalnie, przede wszystkim wśród tych, którzy po raz pierwszy decydują się na zmianę koloru włosów. Czy ta farba do włosów jest odpowiednia dla brunetek ? Czy ten ton jest zbyt blady dla blondynki? Itp. Przede wszystkim przy wyborze farby do włosów należy zacząć od naturalnego koloru włosów. W tym celu używana jest specjalna paleta kolorów. Do pierwszego barwienia zalecamy użycie farby w kolorze natywnym lub nieco jaśniejszym. Główną wskazówką przy wyborze odpowiedniej farby do włosów jest numer na opakowaniu. Z reguły składają się z trzech cyfr i odpowiadają pewnym cechom farby, a mianowicie określają głębię koloru, główny odcień i dodatkowy ton. Jeśli numer na opakowaniu farby zawiera tylko dwie cyfry, oznacza to, że kompozycja nie ma dodatkowego tonu. Światowa klasyfikacja kolorów to dziesięciostopniowa skala, gdzie 1 to najciemniejszy kolor, a 10 to najjaśniejszy odcień.

Cechy farbowania włosów

Wiadomo, że wybór farby do włosów blond nie jest łatwym zadaniem. Aby uzyskać równomierny kolor włosów, ważne jest przygotowanie bazy. Oznacza to, że jeśli masz siwe włosy lub jeśli twój naturalny ciemny kolor pokazuje się u nasady, cała długość loków powinna zostać rozjaśniona. W ten sposób barwnik jest równomiernie rozprowadzany na każdym włosie i farbuje go na jeden kolor od nasady do końcówki.

@ Copyright 2018