Złodziej, który był dżentelmenem

Książki sensacyjne mają w sobie to magiczne “coś”, co sprawia, że człowiek sięga po nie z wielką przyjemnością. Społeczność ma to do siebie, że zawsze z wielką przyjemnością angażuje się w rozwiązywanie zagadek kryminalnych. Nawet, jeżeli na co dzień czytamy o nich tylko w gazetach. Najchętniej sami rozpoczęlibyśmy śledztwo na pytanie, aby odpowiedzieć kto jest winny. W życiu rzeczywistym nie możemy tego dokonać, ale możemy to zrobić w książkach. Na szczęście takich książek w obecnych czasach nie brakuje. Miłośnikom takiego gatunku na pewno przypadnie do gustu książka pt. “Arsene Lupin, dżentelmen włamywacz” (https://www.taniaksiazka.pl/arsene-lupin-dzentelmen-wlamywacz-maurice-leblanc-p-1448065.html). Jej autorem jest Maurce Leblanc.

Opowieść o złodzieju

W środku znaleźć można kilka opowiadań: Aresztowanie Arsena Lupina, Arsene Lupin w więzieniu, Ucieczka Arsena Lupina, Tajemniczy podróżny, „Naszyjnik Królowej”, „Siódemka Kier”,Śmierć krąży… oraz Herlock Sholmes przybywa za późno.Warto od razu dodać, że nie są to typowe zagadki kryminalne, które mają na celu znalezienie przestępcy. Tutaj z góry wiadomym jest, kto tak naprawdę jest winny. Za wszystkie zbrodnie, jakie zostaną dokonane odpowiada jedna i ta sama osoba, a tak naprawdę książka ma na celu podkreślenie inteligencji głównego bohatera, który zawsze i tak wychodzi na swoje. Tak, Arsene Lupin to człowiek niezwykle charyzmatyczny, który dzięki swojej osobowości jest w stanie zjednać sobie ludzi. Kobiety ulegają mu z wielką przyjemnością, ponieważ dzięki niemu czują się ogromnie wyróżnione. A co robi Lupin? Wszystko wykorzystuje do swoich celów.

Nowelki kryminalne

Arsene Lupin kradnie na potęgę i robi to w taki sposób, że na końcu i tak nikt nie jest w stanie mu zarzucić. Co robi ze zrabowanymi łupami? Część zachowuje dla siebie, a część przekazuje…pięknym nieznajomym. Móc spotkać na swojej drodze takiego złodziejaszka, który przekazuje naszyjnik, czy też inną biżuterię ot tak sobie? Prawdziwa przyjemność. Tak na pewno było, jeżeli chodzi o bohaterki tych nowelek. Tak, nie są to wielkie opowiadania kryminalne, tylko krótkie historie, ale w tym właśnie tkwi ich urok. Postać Arsene Lupina cieszy się wielką popularnością już od ponad…stu lat. Po raz pierwszy historie o tych charyzmatycznym, eleganckim złodziejaszku ukazały się na rynku w 1907 roku. Francuski twórca nawet chyba nie spodziewał się, że na długo po jego śmierci jego główny bohater nadal będzie cieszył się taką popularnością. Warto zapoznać się z tą książką, która ukazała się właśnie w nowym wydawnictwie.